Actualiteiten Erfrecht 2026-I

Stap nu in

Deze cursus is onderdeel van het abonnement voor notarissen.
  • Ruim 60 cursussen
  • Ethiek cursussen
  • Op ieder device

In de cursus Actualiteiten Erfrecht 2026-I praten mr. Lucienne van der Geld en prof. mr. Freek Schols je bij over de belangrijkste recente ontwikkelingen binnen het erfrecht. Aan de hand van actuele rechtspraak en wetsontwikkelingen krijg je inzicht in onderwerpen als de legitieme portie, tweetrapsmakingen, executele, testamentair bewind en erfrechtelijke kwesties rond samenwoners en LAT-partners. Ook besteden de docenten aandacht aan de rol en zorgplicht van de notaris, de uitleg van testamenten en nieuwe thema’s zoals AI en deepfakes in het erfrecht.

Deze cursus wordt verwacht in juni 2026.

Preview

Leerdoelen

Na het volgen van deze cursus:

  • ben je op de hoogte van de relevante recente rechtspraak binnen het erfrecht
  • ken je de belangrijkste ontwikkelingen in de wetgeving
  • kun je deze ontwikkelingen toepassen in de dagelijkse praktijk

Auteur

  • mr. Lucienne van der Geld

    Lucienne van der Geld is directeur van het landelijke Netwerk Notarissen waarbij 150 notariskantoren in Nederland zijn aangesloten. Daarnaast is zij als docent verbonden aan het Centrum voor Notarieel Recht aan de Radboud Universiteit en als raadsheer-plaatsvervanger aan het Hof in Den Haag. Ook is zij nog geregeld op een notariskantoor aan het werk. Lucienne zit in redacties van vaktechnische tijdschriften en schrijft columns voor Ars Aequi en het universiteitsblad Vox. 

  • prof. mr. Freek Schols

    Freek Schols studeerde aan de Katholieke Universiteit Nijmegen. Het doctoraal examen notariaat werd afgelegd in september 1993 (cum laude). Het doctoraal examen Nederlands recht volgde in november 1994. In december 2005 promoveerde hij tot doctor in de Rechtsgeleerdheid op de dissertatie getiteld 'Quasi-erfrecht met bindende elementen'.

    Hij is als hoogleraar Privaatrecht, in het bijzonder notarieel recht, verbonden aan de Radboud Universiteit Nijmegen en ScholsBurgerhartSchols estate planners. Tot 1 november 2008 was hij hoogleraar Estate Planning aan deze faculteit. Tot 1 januari 2004 was hij werkzaam in de notariële praktijk. Hij is onder meer redacteur van het WPNR en redacteur van EstateTip Review. Hij publiceerde in diverse tijdschriften.

Stap nu in

Deze cursus is onderdeel van het abonnement voor notarissen.
  • Ruim 60 cursussen
  • Ruim aanbod
  • Onbeperkt toegang